Blog Klientský portál en
Víte, kolik peněz utrácíte a za co?
30/09 2022 Filip Pištora Kopírovat URLShare

Víte, kolik peněz utrácíte a za co?

V dnešní době je stále důležitější správně pracovat s rodinným rozpočtem. Bez efektivní správy financí můžete mít sebelepší plat, ale stále Vám budou peníze chybět. Nebojte se, není složité si začít výdaje hlídat.

Důležitým předpokladem je motivace, proč se do sledování výdajů vůbec pustit. V prvním kroku si stanovte cíl, proč si finance hlídat. Chcete si ušetřit na dovolenou? Chybí Vám rezerva na účtu? Chcete začít spořit pro děti?
Druhým krokem je výběr způsobu, jak budete finance sledovat. Tužka a papír stále funguje, ale v dnešní době existují specializované aplikace. Pomohou vám sledovat výdaje, kategorizovat je, a dokonce nastavit i rodinný rozpočet.
Dáme Vám tip na 3 aplikace, které Vám s hlídáním financí pomohou:

1. Spendee
Aplikace v češtině se spoustou užitečných funkcí pro správu rodinného rozpočtu. Aplikace se umí napojit na Vaše bankovní účty a kategorizovat jednotlivé výdaje do poslední koruny. Při platbách v hotovosti stačí naskenovat účtenku a výdaj zaznamenat. V aplikaci si můžete vytvářet rozpočty na jednotlivé kategorie výdajů, které následně aplikace sleduje a upozorňuje Vás na jejich překročení.

2. Wallet
Dnes asi nejpopulárnější aplikace na sledování financí ve světě. Aplikace podporuje češtinu a stejně jako Spendee se umí napojit na bankovní účty a výdaje sledovat automaticky. Velkou výhodou je dobrá funkčnost aplikace v bezplatné verzi. 

3. Revolut
Tuto aplikaci již spousta z Vás v telefonu má. Věděli jste, že Revolut umí finance i sledovat? Stačí si nastavit rozpočty. Mimo samotné hlídání výdajů ji můžete používat i pro samotné platby, protože Revolut je zároveň bankovním účtem a elektronickou peněženkou.
Převod penzijního připojištění do DPS
25/08 2022 Filip Pištora

Převod penzijního připojištění do DPS

Proč převést staré penzijní spoření na nové?

Více